Home Култура и изкуство Културна програма до 23 декември
Културна програма до 23 декември

Културна програма до 23 декември

0
0
Културен календар на Община Перник от 17 до 23 декември 2018 г.
17– 21 декември
10,30 ч.– 12,00 ч. – изложбена зала в ЦПЛР-ОДК
14,30 ч. – 16,00 ч.
«Коледно антре» – отворени ателиета за деца, изработване на коледни картички и сувенири
Организатор: ЦПЛР-ОДК
17 – 21 декември
10,30 ч. – Регионален исторически музей
УРОЦИ ПО РОДОЛЮБИЕ – „Игнажден и Малка Коледа“(по отделна програма)
17 – 21 декември
МУЗЕЙНА РАБОТИЛНИЦА
„С коледен дух“ – изработване на суровачки и коледна украса / по отделна програма/
17 – 19 декември
17,00 ч. – 20,00 ч.- Общински младежки дом – Перник , Общински младежки дом – Мошино
„Да посрещнем Коледа с усмивка” – отворени врати на школите по изкуства
17 декември
11,30 ч. – Театрален салон „Георги Русев“
„ 20 години Дневен център за деца с увреждания“ – честване
Организатор: Дневен център за деца с увреждания
18,00 ч. – Малък салон, Дворец на културата
Коледен концерт на Народен оркестър, Духов оркестър и Камерен смесен хор „Иван Топалов” към ОК Дворец на културата
18 – 21 декември
10,00 ч.- 12,00 ч. – Театрален салон „Георги Русев“
Прожекции на детски анимационен филм
10.00ч. – Посрещане на децата от Дядо Коледа
10.30ч. – Начало на прожекцията
18 декември
12,00 ч. – Общински младежки дом
„Традиционни ястия, напитки и реквизит в българската кухня“ –
ХIII-ти областен кулинарен конкурс
Организатор: НЧ „Съзнание -1922г.“ съвместно с Общински младежки дом
17,30 ч. – Малък салон, Дворец на културата
Коледен концерт на ученици от Обединената школа по изкуства
към ОК Дворец на културата с преподавател Славена Вражалска
18,00 ч. – Галерия “Любен Гайдаров”
Концерт на хор „Добри Христов“
Организатори: НЧ „Миньор 2005г.“и Художествена галерия
19,00 ч. – Театрален салон „Георги Русев“
„Чамкория“ от Милен Русков
Постановка: Явор Гърдев
Участва: Захари Бахаров
Гостува Театър 199
19 декември
17,00 ч. – Галерия “Любен Гайдаров” ”, Галерия “Арт салон”
Традиционна обща коледна изложба
17,30 ч. – Малък салон, Дворец на културата
Общ Коледен концерт на ученици от Обединената школа по изкуства
към ОК Дворец на културата
18,00 ч. – ЦПЛР – Обединен детски комплекс
Общ Коледен концерт
20 декември
10,00 ч. – Регионална библиотека „Светослав Минков”, Отдел Изкуство
Информационен постер по случай 28 декември – Международен ден на киното
9,00 ч. – 10,30 ч. – галерия „ Любен Гайдаров“
15,00 ч. – 16,30 ч.
„Коледа за деца“
„Коледни картинки, картичка за теб“ – отворено ателие за занимания
по рисуване
Ръководител: Снежана Велинова
12,00 ч. – Входно фоайе, Дворец на културата
Коледен концерт за ученици в изпълнение на Духов оркестър към ОК Дворец на културата, диригент Трифон Трифонов
18,00 ч. – театрален салон „Георги Русев“
„Спортист на годината” – церемония по награждаване на десетте най-добри спортисти на Перник
21 декември
12,00 ч. – ДГ №2 „Родолюбче”
„Коледен благослов” – с участието на ученици от ІІІ Г клас от ОУ „Св. Иван Рилски” ,които ще представят обичаите и старите български традиции на Бъдни вечер и Коледа, съвместна изява с РБ „Св. Минков”
12,00 ч. – Музикално фоайе, Дворец на културата
Коледен концерт за деца в изпълнение на Камерен оркестър „Орфей” към ОК Дворец на културата, диригент Райчо Христов
17,00 ч.- Кметство „Изток”, Кооперативен пазар
„Коледен благослов“ – Коледен празник за жителите на кметство „Изток“
Организатор: Кметство „Изток” и Общински младежки дом
19,00 ч. – Театрален салон „Георги Русев“
Коледен концерт на Танцова формация „Майсторите на танца“
ЧИТАЛИЩА:
17 декември
14,00 ч. – НЧ „Пробуда – 1937 г.”, с. Кладница
„Бъдни вечер” – пресъздаване на обичая с ученици от ОУ „Климент Охридски”
18 декември
16,00 ч. – Клуб „Миньор”, гр. Перник
Проект „Кино Европа“ – безплатна прожекция на игрален филм
Организатор: НЧ „Миньор – 2005 г.”, гр. Перник
19 декември
17,30 ч. – галерия „Марин Гогев“
„ На хоро преди Коледа “ – с участието на Танцова формация „По мошински“ и Фолклорна формация „Байрактаре” при НЧ “Съзнание – 1922 г.“
Организатор: НЧ „Съзнание – 1922 г.”
20 декември
10,30 ч. – НЧ “Пробуда – 1935 г.”, кв. Бела вода
Игнажден – пресъздаване на обичая с децата от ДГ № 2 „Родолюбче”
Организатор: НЧ “Пробуда – 1935 г.”, кв. Бела вода
14,00 ч. – НЧ „Чичо Стоян – 1927 г.”, с. Дивотино
„Игнажден” – пресъздаване на обичая
Организатор: НЧ „Чичо Стоян – 1927 г.”, с. Дивотино
17,00 ч. – читалищен клуб, НЧ ”Елин Пелин – 1903 г.”
„Бъдни вечер” – традиционна среща с членове на читалището и самодейци
Организатор: НЧ „Елин Пелин – 1903 г.”
17,30 ч. – галерия „Марин Гогев“
„Честито Рождество!” – Коледна изложба на пернишки художници
Организатор: НЧ „Съзнание – 1922 г.”, кв. „Мошино”
21 декември
10,00 ч.- НЧ “Пробуда – 1935 г.”, кв. Бела вода
„ Дядо Коледа дойде при нас” – Коледно тържество за децата
Организатор: НЧ “Пробуда – 1935 г.”, кв. Бела вода
12,00 ч. – НЧ „Наука – 1967 г.“ с. Черна гора
„Седянка“ – с участието на Клуб на жената и Пенсионерския клуб
Организатор: НЧ „Наука – 1967 г.“ с. Черна гора
16,00 ч. – площада пред Кметството, с. Богданов дол
„Добре дошъл Дядо Коледа” – тържество за децата и гостите на селото
Организатор: НЧ „Пробуда – 1928 г.”, с. Богданов дол
22 декември
10,30 ч. – НЧ „Св. Паисий Хилендарски – 1927 г.”, с. Кралев дол
Коледно тържество – детско парти
Организатор: НЧ „Св. Паисий Хилендарски – 1927 г.”, с. Кралев дол
11,30 ч. – салона на НЧ „Люлински изгрев – 1903 г.”, с. Големо Бучино
Коледен празник
Организатор: НЧ „Люлински изгрев – 1903 г.”, с. Големо Бучино
23 декември
14,00 ч. – Клуб на Пенсионера, с. Богданов дол
„Бъдни вечер” – пресъздаване на обичая
Организатор: НЧ „Пробуда – 1928 г.”, с. Богданов дол