Home Спорт и здраве Нежната част от волейбола завоюва първите си медали на регионален турнир
Нежната част от волейбола завоюва първите си медали на регионален турнир

0
0

Младите надежди на пернишкия женски волейбол- девойките завоюваха първите си медали на регионален турнир, провел се на 18 и 19-ти май в Кюстендил. Шест отбора се бориха да докажат своите технически качества на добри волейболисти. Това бяха отборите на домакините-Кюстендил, Разлог, Марек, Пирдоп ,Етрополе и нашите пернишки момичета от Миньор. Това е първото участие  на повечето от девойките в турнир от такъв ранг.“ Равностоен турнир, изигран под огромно напрежение от най-малките момичета в клуба, което ни попречи да разгърнем потенциала си“, споделят от ръководството на пернишкия волейболен клуб. Въпреки притесненията си ,момичетата завоюваха  първия си  медал  и се класираха на четвърто място.

На 18-ти май бяха изиграни и мачовете от детския волейболен турнир за момчета в регион „Струма“. „Миньор“-ци станаха трети, след оспорван полу-финал с отбора на „Пирин“ /Разлог/ загубен с 1-2 гейма. И победа над „Чавдар“ /Етрополе/ с 2-1 гейма.